9

Şubat
2016

Sincan su tesisat 05448752495 Sincanda tesisatçılar, sincan tesisatçı

Yazar: admin  |  Kategori: Sincan Tesisat  |  Sincan su tesisat 05448752495 Sincanda tesisatçılar, sincan tesisatçı için yorumlar kapalı  |  

Sincan su tesisatçı sizlere her zaman en hızlı ve en güvenilir bir hizmet vermek için her zaman sizlerin yanınızdayız. Evinizde veya iş yerinizde su ile bir sıkıntı sincan tesisatçı , kaçak, tamir, onarım, montaj, tıkanık, tıkanık açma, lavoba, klozet, iç takım gibi konularda uzman kadromuz ile siz degerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Alo sincan tesisat 05448752495 aramanız yeterli olacaktır.

1.2.2. İnsan Sağlığı ve Su

Sincan su tesisat yeryüzünün büyük bir kısmı su ile çevrilidir. Ancak, içilebilecek ve çeşitli amaçlar için kullanılacak su kaynakları sınırlıdır bu nedenden dolayı su kaynaklarının doğru kullanımı ve kirlenmesinin önlenmesi gerekmektedir. Sincan su tesisat temiz olmayan suların insan sağlığı için tehlike oluşturduğu bir gerçektir. Tifo, para tifo, kolera, basilli ve amipli dizanteri, mide ve bağırsak iltihabı, karaciğer iltihabı gibi birçok hastalıklar mikroplu içme sularından ileri gelmektedir. Kirli sularda yüzmek ve yıkanmak göz, kulak, burun, boğaz ve ciltte çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. Ayak parmakları arasında büyüyen mantar hastalığının yüzme havuzlarından meydana gelebileceği ispatlanmıştır.

Sincan su tesisat suyun şirpençe, şerit gibi hastalıkları taşıdığından da şüphe edilmektedir. Az da olsa suda floride bulunması çocukların diş minelerini zedeler ve lekeler meydana getirir. İnsan sağlığının korunmasında temiz su ne kadar önemli ise kirli suyun da sağlık için o derece tehlikeli olduğu konusunda kuşku yoktur.

1.2.3. İyi Bir İçme Suyunda Aranacak Özellikler

İyi bir içme suyunda aşağıdaki özellikler olmalıdır:

 İçme suyu; kokusuz, renksiz, berrak ve içimi serinletici olmalıdır.

 İçimi hoş, tercihen 7°C den aşağı sıcaklıkta olmamalıdır.

 Sertliği 7-17 sertlik derecesinde olmalıdır.

 Toksin ve zararlı maddeler ihtiva etmemelidir.

 Hastalık yapıcı (Patojen) mikroorganizmalar barındırmamalıdır.

 Bol miktarda ve fiyatı ekonomik olmalıdır.

1.3. Şehir Sularının Temizlenmesi

Yerleşim yerlerinde her zaman istenen kalitede ve yeterli miktarda su bulunmaz. Sincanda tesisatçılar bu sebeple suyun içinde bulunan zararlı maddeleri ayrıştırmak gerekir. Sincanda tesisatçılar suyu standartların ve yönetmeliklerin istediği şartlara getirmek için çeşitli temizleme yöntemleri kullanılır. Temizleme işlemi suyun içinde bulunan maddelerin yapısına ve özelliklerine göre değişir.

Yaygın olarak kullanılan temizleme yöntemleri şunlardır.

1.3.1. Sudan Asidin ve Gazın Giderilmesi

Yeraltı sularında bazen kükürtlü hidrojen ve kükürt dioksit gibi gazlara rastlanır. Suda bulunan karbondioksit lezzet verirken oksijenle birlikte suyun sertliğinin artmasına neden olur. Özel hazırlanmış ızgaralar üzerine ince bir tabaka halinde akıtılan veya fıskiye şeklinde havaya püskürtülen su, bol hava ile temas ettirilerek içindeki gazlardan arıtılır. Sincanda tesisatçılar bu metottan başka termik, vakumlu ve kimyevi arındırma şekilleri de kullanılır.

1.3.2. Durulma

Suyun içinde bulunan bitki artıkları, çamur ve mil gibi maddeleri ayrıştırmak için durulma yöntemi kullanılır. Mekanik ve kimyevi olmak üzere iki türlü yapılır. Mekanik durulmada 2–5 m derinlikteki havuzlara alınan suyun hızı 2–10 mm/sn düşürülür. Suyun bekletilme süresi 4–24 saattir. Sudaki asılı maddeler dibe çökerek ayrışır. Kimyevi durulmada ise durulma işlemini hızlandırmak için suya kimyevi maddeler atılır. Bunun için daha çok alüminyum, demir tuzları ve kireç kullanılır. Sincan tesisatçı, sincan tesisatçılar, sincan su tesisat, sincan ustalar, sincan sıhhi tesisat ustası, sincan tesisat bu kimyasal maddeler suyun içinde bulunan asılı maddeleri çürütüp ağırlaştırarak pıhtılaştırır. Pıhtılaştırıcı kullanmakla durulma süresini kısaltmak amaçtır. Havuzun dibinde zamanla bir çamur tabakası meydana gelir. Bu çamur özel makinelerle temizlenir.

1.3.3. Suyun Dezenfekte Edilmesi

Suyu 10 dakika kaynatmak mikropları öldürmek için yeterlidir. Fakat bu yöntem pratik ve ekonomik değildir. Temizleme işleminde mikroplar kısmen azalmakla beraber tamamen ortadan kalkmaz. Ancak suyu kaynatmak salgın hastalıkların bulunduğu yerlerde uygulabilir. Suyu mikroplardan temizlemek için ozon, klor, kireç kullanılır. Şehir sularının temizlenmesinde yaygın olarak bu maddeler kullanılır. Mor ötesi (Ultraviole) ışınlardan geçirerek de dezenfekte yapılır.

1.3.4. Filtrasyon (Süzme)

Durulma yapılıp da hâlâ suda kalan asılı maddeleri ayrıştırmak için yapılır. Bu işlem için uygun kalınlıkta ve temiz kum kullanılır. Su kum tabakasından geçirilir. Kumda süzülme yavaş ve hızlı olarak iki kademe olur. Yavaş süzmede, kum tabakasından geçen suyun hızı 50–250 mm/saat, kumun iriliği 0,5–1 mm, kum tabakasının kalınlığı 0,70–1,20 m’dir. Hızlı süzmede, ise 5-10 m/saat, kum iriliği 0,35-0,60 mm‘dir, tabaka kalınlığı 0,65-1 m’dir. Zamanla kum tabakası kirlenir ve süzme görevini yapamaz. Ters yıkama yapılarak kumun arasını dolduran maddeler temizlenir.

1.3.5. Demir ve Manganın Sudan Arındırılması

Bunlar bol hava ile temas ettirilerek kolayca çöktürülür. Bu mümkün olmuyorsa bazı kimyevi maddeler kullanılır.

1.4. Şehir Sularının İletilmesi ve Dağıtılması

1.4.1. Suların Yerleşim Alanlarına İletilmesi

Sular kaynağından alınıp temizlendikten sonra yerleşim alanlarına borularla taşınır.

Su yerleşim alanlarına üç şekilde iletilir:

 Suyun yerçekimiyle iletilmesi

 Suyun pompalar yardımıyla iletilmesi

 Suyun depolama yoluyla iletilmesi

Cicektesisat.net – Ankara tesisat, sincan tesisat, etimesgut tesisat, eryaman tesisat, su ve elektirik işleriniz itina ile yapılır.

Sincan Tesisat - Eryaman Tesisat - Ankara Tesisat - Etimesgut Tesisat - Emirler Tesisat - Fatih Tesisat - Elvankent Tesisat