10

Şubat
2016

Sincanda su tesisatçı 05448752495 sincan su tesisat, sincan tesisat

Yazar: admin  |  Kategori: Sincan Tesisat  |  Sincanda su tesisatçı 05448752495 sincan su tesisat, sincan tesisat için yorumlar kapalı  |  

eskisehir-sihhi-tesisat-isleri-su-tesisatcisi-tesisatci-sihhi-tesisatcilari-su-tesisatcilariSincanda su tesisatçı siz değerli müşterilerimize en hızlı hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Sincan tesisat olarak uzman kadromuz ve zamanlı vakitli çalışan ustalarımız ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Sincanda tesisatçı  sıhhi tesisat, yapı için gerekli suyun temini, depolanması, yumuşatılması, ısıtılması, basınçlandırılması ve dağıtımı, sıhhi tesisat aygıt ve donanımları, pis suyun atılması, atık suyun arıtılması, yağmur suyu drenajı ve yangından koruma tesisatları konularını kapsar.
Ayrıca mutfak ve çamaşırhane tesisatı, yüzme havuzları güneş enerjisi tesisatı gibi özel tesisatlar sıhhi tesisat kapsamındadır.
Modern bir sıhhi tesisat sisteminin gerçekleştirilmesi için gerekli temel amaçlar ve sistem performans kriterleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;
1. Yapıya temiz suyun sağlanması ve herhangi bir şekilde pis suyun karışmasının önlenmesi,
2. Aygıtların sayısı, sağlanan suyun miktar ve basıncına uygun bir sistem kurulması,
3. Gerekli durumlarda su depolanması,
4. Pis su drenaj sisteminin tıkanma ve katı madde birikimlerinden uygun bir bakımla korunmasının sağlanması,
5. Tesisat ömrü için uygun boru ve donatım malzemesinin seçilmesi,
6. Temiz ve pis su tesisatlarının uygun ayırma, yalıtım ve havalandırılmasının sağlanması,
Projelerin ön hazırlık safhasında, mimari projeler üzerinde boru geçiş yerleri, cihaz yerleştirme gibi konularda dikkat edilecek noktalar şunlardır;
 Islak hacimler düşey doğrultuda üst üste getirilmelidir.
 Yatay planda sıhhi tesisat olan bölümler yan yana getirilmelidir.
 Banyo ve helâlar yapı özellikleri göz önüne alınarak normal döşemeden 25 ila 40 cm düşük döşeme yapılmalıdır.
 Düşey borular, çok katlı binalarda en az 50×50 ölçülerinde tesisat galerilerinden geçirilmelidir.
 Duvarlardan geçen borulara gerekli eğim verilmelidir.
 Pissu ve temiz su tesisatı, mümkünse en kısa şekilde ve en az dirsek kullanılarak çekilmelidir.
En ufak bir konutta tavsiye edilen aygıt sayıları şöyledir;
 En az bir lavabo
 En az bir banyo
 En az bir helâ taşı
 En az bir evye bulunmalıdır.

1.1. Konutlardaki Islak Ve Kuru Hacimler
Sincanda su tesisatçı onutlarda ıslak hacimler, sıhhi tesisatın (soğuk veya sıcak temiz su ve pis su tesisatları) yer aldığı hacimlerdir. Bu hacimlerde tesisat bağlantısı olan çeşitli cihazlar ve bu cihazların pissu bağlantıları (bulaşık makinası, çamaşır makinası gibi.) sincan sıhhi tesisat kapsamında ele alınacak konulardır.
Aşağıda sırası ile ıslak hacimler, burada mevcut gereç ve donanımlar ve bunların fonksiyonları verilmiştir.
1.1.1. Mutfak
Esas olarak mutfak evyesi ve ocak (fırın) bulunur. Ayrıca, bulaşık makinası, buzdolabı gibi cihazlarda yer alır. Bazı mutfaklara çamaşır makinası da yerleştirilir.
Tesisatçının mutfak evyesi, bulaşık makinası, çamaşır makinası gibi cihazların tesisatlarını sıva altı döşemesi ve kaçak testinden sonra çıkış ağızlarını kör tapa ile kapatması gerekir.

Sincanda su tesisatçısı, sincan su tesisat, sincan su tesisatı, sincan su tesisatçısı, sincanda su tesisat, sincan tesisat firmaları, sincan tesisatçılar, sincanda tesisatçılar, sincan su tesisatı, sincan su tesisat işleri, sincanda su tesisatçısı olarak sizlere her zaman  hizmet vermeye devam etmektedir.

Cicektesisat.net – Ankara tesisat, sincan tesisat, etimesgut tesisat, eryaman tesisat, su ve elektirik işleriniz itina ile yapılır.

Sincan Tesisat - Eryaman Tesisat - Ankara Tesisat - Etimesgut Tesisat - Emirler Tesisat - Fatih Tesisat - Elvankent Tesisat